"مطاف عشق" 3 :

آیا خدا مردم مظلوم را نمی بینه؟!

پنجاه روز...پنجاه روز مقاومت جانانه به پایان خوشی رسید.اما کدام پنجاه روز؟پنجاه روز که هرلحظه اش مرگ را پیش چشمان کودکان معصوم وزنان بی پناه تداعی می کرد.در طول این مدت که وحشی گری اسرائیلیها بهت وحیرت همه را به دنبال داشت وانسانهای زنده را وادار به اعتراض کرد(البته بگذریم ازتعدادی گرگ انسان نما و...) یک مسئله ذهن برخی باورمندان به وجود خدا را با علامت سوال وتعجب مواجه کرد که:

"آیا خدا مردم غزه را نمی بینه؟"

یااینکه

"چطور خداوند اجازه می ده این همه جنایت فجیع رخ بده ومعجزه ای نشون نمیده؟"

یا

"آیا ندای مظلوم به عرش خداوند نمی رسه؟ ناله ای که شنیده ایم نزدیکترین صداها به عرش خداست؟!"

همچنین درهمان زمان وتا امروز مدتهاست که ما ازاخبار ورسانه ها دائماً شاهد جنایات گروهی وحشی به نام"داعش" هستیم.چیزهایی را می بینیم ومی شنویم که برای هر انسانی(چه برسه به مسلمان)،رقّت بار و دردآوره.

"آیا خدا جنایات داعشی ها را نمی بینه؟!"

برای پاسخ به ادامه مطلب بریم: 6 نکته

1.بله نزدیکترین صداها به عرش صدای مظلومه وخدا صدای مظلوم را می شنوه واین صدا عرش را به لرزه در میاره.بله توقع وقوع معجزه توقع نابجایی نیست.
اما سوال اینه آیا در غزه معجزه رخ نداد؟شاید بگید کدوم معجزه؟من نمی دونم شما به چی می گید معجزه؟!
وقتی اسرائیل باریکه ای درابعاد 20 در20 کیلومتر را با انواع سلاحها مورد حمله قرار میده ولی هیچکس ازمنطقه خارج نمیشه.بااینکه اسرائیل راه فرار را باز گذاشته بود!!چرا این مردم ازمنطقه خطر خارج نشدند؟!
جوابش را خدا در قرآن فرموده:
"اوست كه بر دلهاى مؤمنان آرامش فرستاد تا بر ایمانشان پیوسته بیفزاید... ."1
بله این آرامش واین ماندن یک معجزه است.
2.خدا برای رساندن نصرتش به بندگان قوانینی داره.یعنی همانطور که مهربونه،حکیم هم هست.کسانی که می خواند یاری خدا را دریافت کنند اولاً باید به یاری دین خدا برخیزند وثانیاً باید با هم وحدت داشته باشند.چون دست خدا با جماعت است.2 درجریان تحولات غزه مردم فلسطین آنگونه که باید در حمایت از برادران خود درغزه چه در جنگ 22روزه  وچه در این نبرد واکنش لازم را نشان ندادند!!
3.اگراین ابتلائات نباشه چطور مرد ازنامرد شناخته میشه؟!
خداوند در کتابش جریان اصحاب اُخدود را درسوره بروج مطرح می کنه:
جریان کسانی که سوزانده شدن مومنان را داخل گودال آتش مشاهده کرده ولی هیچ اعتراضی نکردند.3
وقتی اینطور فجایع پیش میاد،چهره ی واقعی دشمنان مسلمانها وبشریت معلوم میشه.ببینید اگه توی کربلا به گلوی علی اصغر ع تیر نمی زدند؛ کی باور می کرد که چقدر دشمنای امام حسین ع وحشی وحیوان صفتند؟!
این ابتلائات علاوه بر اینکه ملاک به دست ساده لوحانی میده که به دولتهای وحشی غربی اعتماد می کنند درضمن بهترین افشا کننده ماهیت دولتهای متمدنه!
4.اما با نگاهی دیگه به حکمت بلاها می تونیم بفهمیم که اگر این مصائب پیش نیاد، هیچ وقت مردم مظلوم عالم به هوش نمیاند وبرای نجات خودشون تلاشی نمی کنند.به قول معروف"عدو سبب خیر شود اگر خدا خواهد!"

الآن در غزه،در سوریه وعراق بسیج مردمی شکل گرفته وباسرعت درحال رشد وتقویت هستند.
5.این گسترش ظلم درعالم که توسط ظالمان اتفاق می افته داره ظهور مولای موعودعجل الله تعالی فرجه را نزدیک ونزدیکتر می کنه.
6. با همه ی آنچه که گفتیم همانطورکه شهادت سیدالشهدا علیه السلام ویاران باوفایش قیامهایی ازجمله قیام مختار را بدنبال داشت ودست انتقام خداوند ازآستین "مختار" بیرون آمد وقاتلان آن حضرت ویارانش را به سزای اعمالشان رساند،درمورد وحشی های اسرائیلی وداعشی هم باید منتظر دست انتقام خداوند بود.
مطمئن باشیم که مدیر هوشیار عالم، خداست وهیچگاه کار ازدست او خارج نمیشه!!
تذکر:
اما وظیفه ی همیشگی ما برای بی تفاوت نبودن:
 "دعا برای نجات مظلومان ورسیدن منجی آخرین"
اللهم عجل لولیک الفرج
آری مامنتظران تعویض طلایی هستیم!!


-----------------------------
1.فتح/4
2.روایت نبوی
3.بروج/4تا9

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 آبان 1393 | توسط: امید فاطمی نسب | | نظرات()